Na een diner en overnachting in ons comfortabele hotel gaan we weer op avontuur. Ik sta vroeg op om de zonsopgang boven de Arenal te zien, maar het is helaas zwaar bewolkt. Het regent zelfs als we naar het startpunt van onze kajaktocht reizen.
Arenal Lake is een van de mooiste kajakplekken in Costa Rica. Het grote stuwmeer ligt tussen de groene hellingen van het regenwoud en biedt op heldere dagen een indrukwekkend uitzicht op de Arenal-vulkaan. Mijn reismaatje en ik stappen in een duokajak en volgen de lokale gids het water op.
Wij varen dicht langs de oever, omdat daar de meeste dieren te vinden zijn. Apen springen van tak naar tak boven het water, terwijl watervogels laag over het meer scheren. De oevers zitten vol begroeiing, waardoor ik regelmatig iets hoor bewegen tussen de bladeren. We houden het niet droog, maar gelukkig is deze activiteit ook dan leuk. De druppels op het water en de lage wolken langs de heuvels die bij Arenal en La Fortuna horen, geven de tocht een bijna filmische sfeer.